Proteinová dieta přináší skvělé výsledky v hubnutí

Mezi jeden příklad hojně využívaných diet patří v současné době také proteinová dieta, nazývaná také bílkovinová nebo ketodieta. Jedná se o dietu, která je uznávaná také lékaři. Výhodou diety je především to, že redukuje hmotnost, a to především na úkor tukových zásob, díky čemuž dochází k zachování svalové hmoty. U běžných diet sice dochází k úbytkům tuků, ale ve velké míře také k úbytkům svalů. Problém nastává z toho důvodu, že svaly jsou pro tělo nepostradatelné, neboť se jedná o hlavní spalovače tuků. Jestliže svaly v těle ubývají, přestává správně fungovat také samotný metabolismus. Z toho důvodu nastává ten nešťastný a nenáviděný jo-jo efekt.

květák

Během dodržování proteinové diety je potřeba dodržovat tři základní a velmi důležitá pravidla:

  • Dodržování pitného režimu, v rámci kterého vypijete alespoň dva až tři litry tekutin (samozřejmě ne slazených nápojů).
  • Dostatečná konzumace zeleniny, kdy musíte sníst alespoň 300 g – 500 g pouze povolených druhů zeleniny.
  • Dodržování pravidelnosti v jídle, kdy odstup mezi jednotlivými jídly by měl být maximálně tři až čtyři hodiny.

Proteinová dieta obsahuje seznam vybraných potravin, které během jejího dodržování můžete jíst. Seznam jídel, které byste jíst neměli, je však mnohem delší. Jedná se samozřejmě o sladkosti, chipsy, pečivo, uzeniny, párky, alkohol, slazené limonády, ovoce, určité druhy zeleniny, ráže, brambory… Přesto se však nemáte čeho obávat. Jídelníček může být pestrý a můžete si vařit mnoho variant jídel. Například takové suchary s květákovou pomazánkou https://www.prodietix.cz/suchary-s-kvetakovou-pomazankou jsou velice dobré. Naleznete zde však také mnoho dalších lahodných receptů.

970x310bamboolik2018-1514655846.jpg

paprika

Důležité je si uvědomit, že dodržování této diety není vhodné po dlouhou dobu. Vašemu tělu by pak sacharidy začaly opravdu chybět, což by nebylo vhodné. Proto volte tuto dietu pouze v případě, chcete-li například shodit pár kilo do plavek. Jestliže však chcete zhubnout velké množství kil dlouhodobě a trvale, zaměřte se na celkovou změnu životního stylu. Ketodieta však může být výborným startem do této změny.

Proteinová dieta přináší skvělé výsledky v hubnutí
Ohodnoťte příspěvek