Dokument „V Síti“ byl natočen jako projekt proti sexuálnímu obtěžování dětí a internetu. Má poukázat na fakt, že děti, hlavně tedy dívky, jsou vystaveny sexuálním predátorům prakticky ihned, jakmile si někde na sociální síti založí profil. O tomto dokumentu se mluví už rok, existují lidé, kteří se sami aktivně snaží rozšířit povědomí o tomto problému? Odpověď je Ano! A není jich málo, naštěstí.
YouTube kanál STN videos
Tento mladý, nadějný Youtuber se rozhodl, že si sám, na vlastní kůži vyzkouší to, co herečky v již zmíněném dokumentu a ve svém videu s názvem Lovím sexuální predátory na síti si založil falešný profil 13leté dívky na jedné ze seznamek, která je od 15 let, ale můžete v ní najít místnost, kde chatují 12 letí s 20letými. Po 10 minutách od založení svého profilu měl 5 žádostí o zprávy od mužů, kterým bylo mezi 40 až 60 lety. Ve videu zmiňuje i konverzace s těmi muži a prakticky demonstruje samotný dokument.
Youtuberka Ewitch
Ewitch se rozhodla, že na toto téma také natočí video a zvolila svojí vlastní zkušenost s predátory. Ve videu s názvem V síti: moje zkušenosti s „úchyláky“ se zpovídá z vlastní zkušenosti, kterou s těmito sexuálními predátory má ze svého dětství a nenásilnou formou tak vysvětluje mladým dívkám na co je třeba si dát pozor, co rozhodně nedělat a co je opravdu hodně špatně, i když se na první pohled může zdát, že jde o nevinnou konverzaci.
Youtuberka Mishell Schrei
Tato maminkovská bloggerka a youtuberka udělala něco podobného jako Ewitch. Natočila video s názvem Reakce na dokument V síti – byla jsem oběť? na YouTube, kde reaguje na dokument a zároveň se zpovídá také ze svých osobních zkušeností se sexuálními predátory. Ve videu zmiňuje například jak bylo jednoduché nalákat tyto muže i bez internetu nebo jaké to bylo s jedním z nich žít a vůbec nic do jisté chvíle netušit.
Duo The Insidia Project
Tito dva kamarádi točí také videa na YouTube a dvě videa se věnují právě lovením sexuálních predátorů. Pomocí fotografie jejich kamarádky založili profil na Badoo a vydávali se za 14letou dívku. Cílem bylo se s jedním z nich sejít a udělat rozhovor, což se moc dobře nepovedlo. Video nese název Naháníme úchyly na internetu – sociální experiment a mají i druhou část, která je podobná.
Je moc dobře, že lidé o tom mluví, konec konců o tom panu Klusákovi šlo. Doufejme, že lidí, kteří budou o této problematice vědět a mluvit bude více a více a tím se predátoři zaženou.